top of page
  • Fundacja Nieco Kultury

Agatka Niejadka

A to ci heca! A to ci draka! Co za sensacja! Przewrotna i przyjemna bajka muzyczna dla dużych i małych, na motywach bajki Wandy Chotomskiej, wymyślona na nowo przez Dawida Chybalskiego, i umuzykalniona przez Waldemara Ossowskiego. Sceniczna opowieść o ciekawskiej i pyskatej, ale na przekór bardzo sympatycznej Agatce Niejadce, której perypetie utrzymane są w klimacie PRL! Wracamy do czasów świetności barów mlecznych i z przymrużeniem oka opowiadamy o tym jak to było!

Szczęśliwi ludzie są w naszym mieście Każdy zje dużo, każdy chce jeszcze Bar mleczny pęka w szwach co dnia Jemy do syta, ile się da. Szczęścia nie dadzą żadne luksusy Tylko jedzenie, po same uszy. Krzepiące dania, puste talerze Kucharka cieszy, miasto szaleje.

Warszawa życiem tętni wesołym Przy barze mlecznym kolejka stoi Przy każdym sklepie ludzi gromada Wszyscy gdzieś pędzą Pieniądz pogania! Tu handel kwitnie W bród jest wszystkiego Rzucili mięso Biegnij kolego! Tam dają proszek firmy Polena Ludzie się cieszą bo dobra jest cena Kolejka w sklepie jest z tekstyliami Rzucili majtki! Ze skarpetkami! W Elektronicznym dwa odbiorniki Ten kolorowy jest z Ameryki ! Pralka piorąca zwana Franią I zestaw do szycia z igłą miedzianą! Pogoda i słońce i czasem deszcz W Warszawie najlepszy handel jest!

SPEKTAKL W PRZYGOTOWANIU
Comentarios


bottom of page