top of page
  • Fundacja Nieco Kultury

Konkurs na komiks "Jak zostałem superbohaterem"

Szanowni Państwo, Fundacja Nieco Kultury w Warszawie organizuje Konkurs na komiks „Jak zostałem superbohaterem”. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja twórczego myślenia i kreatywności.


Superbohater to fikcyjny bohater komiksów, filmów, seriali, gier lub książek zwalczający szeroko pojęte zło i najczęściej posiadający nadzwyczajne umiejętności. Superbohaterowie zazwyczaj ukrywają to kim są gdy nie walczą ze złoczyńcami i innymi zagrożeniami, w związku z tym często mają kostiumy, za pomocą których ukrywają swoją tożsamość. Weź kartkę papieru, wymyśl super postać, napisz historię i stwórz oryginalny komiks o tym jak zostałeś superbohaterem!

Komiks to forma graficzna łącząca rysunek z tekstem literackim, umiejscowionym w charakterystycznych dymkach oddających dialog między postaciami lub z boku obrazków jako tekst narratora. Historia przedstawiona jest za pomocą rysunków (kadrów) powiązanych ze sobą w czasie i opowiadających konkretne wydarzenia.Jury konkursowe, wśród których znajdą się artyści plastycy i pisarze wybierze trzy najlepsze prace, w dwóch kategoriach wiekowych I-III i IV-VIII, które zostaną nagrodzone.

Wszystkie nadesłane komiksy stworzą wspólną drukowaną publikację, nawiązującą do początków komiksu. Za pierwszy komiks uznawana jest historyjka autorstwa Richarda F. Outcaulta opublikowana w “New York Journal” w 1896 roku.


Więcej informacji na temat Konkursu publikujemy tutaj

Comments


bottom of page