top of page
  • Fundacja Nieco Kultury

Szukamy wolontariuszy do Bajkoterapii!

Program Fundacji Nieco Kultury skierowany do najmłodszych dzieci. Bajkoterapia to dział arteterapii — dziedziny opartej na założeniu, że kontakt ze sztuką pomaga dzieciom osiągnąć wgląd w ich problemy, rozwijać umiejętności, redukować negatywne emocje i podnosić samoocenę.

Nasi wolontariusze i aktorzy czytają opowieści dla najmłodszych słuchaczy wcielając się w postaci i wprowadzając ich w baśniowy świat pełen wyobraźni. Słuchacze mają okazję żywo reagować na akcję bajki, również wcielając się w postaci. Program Bajkoterapii realizujemy w szpitalach, miejskich bibliotekach, szkołach, domach kultury a także w domach seniora.
ZADANIE

Czytanie terapeutycznych bajek dla dzieci w w wieku 5-10 lat w ramach Programu Bajkoterapii, który realizujemy w szpitalach, miejskich bibliotekach, szkołach, domach kultury a także w domach seniora.


ILE CZASU?

Minimum 4 razy w ciągu miesiąca. Spotkania z bajką trwają zazwyczaj od 30 do 60 minut.


MINIMALNY WIEK WOLONTARIUSZA

16 lat


DODATKOWE WYMAGANIA

Do udziału w Programie Bajkoterapii potrzebujesz jedynie pozytywnej energii i chęci do dzielenia się uśmiechem.


CO OFERUJEMY

Wolontariuszom oferujemy porozumienie, NNWW, zaświadczenie o odbyciu wolontariatu a także możliwość integracji, rozwoju osobistego poprzez udział w szkoleniach i projektach o charakterze edukacyjno - kulturalnym.


ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ

https://www.niecokultury.pl/wolontariat

Comments


bottom of page