top of page
  • Fundacja Nieco Kultury

Tina Turner #MUZYKA

Tina Turner to popularna piosenkarka, choreografka, tancerka, która zasłynęła nie tylko oryginalnym głosem, ale również życiem prywatnym. Występowała również w filmach, pisała książki i teksty oraz zasłynęła jako producentka.

Kariera Tiny rozpoczęła się w latach 1959 – 1960, kiedy to wspólnie występowała z mężem – Ikiem. Rok 1969 stal się przełomowy, gdyż zespół był supportem na trasie koncertowej The Rolling Stones, co bezpośrednio przyczyniło się do rozwoju kariery.Kiedy Tina opuściła zespół, jej kariera muzyczna nabrała tempa. W 1983 roku była już u szczytu sławy, a jej albumy zaczęły sprzedawać się w milionach egzemplarzy. Przełomowy okazał się rok 1984, kiedy na rynku pojawiła się płyta „Private dancer”.


Niewątpliwy wpływ na twórczość artystki miały problemy w życiu osobistym. Mąż Ike znęcał się na artystką zarówno psychicznie i fizycznie. Nie uniemożliwiło to Tinie podboju świata muzycznego. Liczne hity oraz piosenka do filmu „Goldeneye” uczyniły artystkę największą gwiazdą światowej muzyki rozrywkowej. Trasy koncertowe z jej udziałem to nie tylko doskonała dawka muzyki, ale również widowiskowe pokazy i show z wykorzystaniem charakterystycznego scenicznego wizerunku.

Sławę artystki, jej życie prywatne i twórczość podsumowano w w roku 2018, podczas premiery filmu „Tina”.


Źródło biografia24.pl


bottom of page