top of page
  • Fundacja Nieco Kultury

Titanic powraca do polskich kin na 25. rocznicę premiery #FILM

James Cameron nie zamierza wypuścić was z kin. Podczas gdy nowa część Avatara nadal cieszy się ogromną popularnością, już niedługo czeka nas kolejna wielka premiera od tego słynnego reżysera.

Zgodnie z informacją przekazaną kilka miesięcy temu, na horyzoncie pojawiła się odświeżona wersja Titanica. To ponadczasowe dzieło kinematografii zawita wkrótce na wielkim ekranie w rozdzielczości 4K i w technologii 3D. Sprawdźcie poniżej zwiastun tego niezwykłego widowiska, które zostało przygotowane w związku z obchodami 25-lecia oryginalnej premiery Titanica.Film Titanic wszedł do kin w grudniu 1997 roku. W Polsce premiera miała miejsce w lutym 1998 roku. Oznacza to, że seans remastera na terenie naszego kraju faktycznie wypadnie podczas 25-lecia debiutu oryginału. Odświeżona wersja Titanica nadpłynie do kin już 10 lutego 2023 roku.


Titanic zajmuje 3. miejsce pośród najbardziej dochodowych produkcji kinowych w historii. Z zarobkami na poziomie 2,2 miliarda dolarów lepiej wypadają tylko Avengers: Koniec gry (2,8 miliarda dolarów) i Avatar (2,92 miliarda dolarów).

To niezwykłe widowisko, które, mimo 25 lat na karku, nadal świetnie wypada na tle ówczesnych romansów.


Materiał prasowy

O filmie "Titanic" z 1997 roku

Jake i Rose (Leonardo DiCaprio i Kate Winslet), para młodych kochanków, poznają i zakochują się podczas dziewiczego rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie o życie. Reżyserem "Titanica" jest prawdziwy wizjoner w świecie kina, James Cameron, wielokrotnie nagradzany reżyser. Stworzył on nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów, miłość przeplatając z nienawiścią, hart ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film "Titanic" to istny triumf kinematografii.


Planujecie wybrać się do kina na odświeżoną wersję tej produkcji?


Comentarios


bottom of page