top of page
  • Fundacja Nieco Kultury

Warszawski Teatr Capitol zaprasza najmłodszych Widzów na spektakl „Legendy Warszawskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata. 

Dawno, dawno temu, w Warszawie…Złota Kaczka żyła w lochach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek zamieszkiwał piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście, a z rogu karczmy na rogu Piekarskiej i Piwnej wyskoczył diabeł Chmielorz… Tak, tak, każda z legend związana jest z rzeczywistym miejscem na mapie miasta!

Teatr Capitol zaprasza młodych Widzów do wspólnego odkrywania tajemnic oraz magicznych miejsc Warszawy, poprzez teatralną inscenizację „Legend warszawskich” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Zachowana w średniowiecznej stylistyce scenografia i epokowe kostiumy, przeniosą Was do Warszawy jakiej jeszcze nie znacie!Wojciech Malajkat wyjawia nam skąd wziął się pomysł na teatralną inscenizację Legend Warszawskich - „Pomysł na Legendy zrodził się w 2020 roku, w Akademii Teatralnej. Razem z młodymi, zdolnymi studentami warszawskiej Akademii Teatralnej, zapragnęliśmy stworzyć przedstawienie, które będzie bliskie sercu warszawiaków, a jednocześnie wypełni sentymentalną przestrzeń jaką jest bajanie o historii miasta, w którym żyjemy. Podjąłem się napisania scenariusza i reżyserii tego przedstawienia i zaprosiłem do współpracy wspaniałych twórców: scenografa Wojtka Stefaniaka oraz autora muzyki Marcina Markowicza. Spektakl powstał w warszawskiej Akademii Teatralnej, jednak pandemia pokrzyżowała nam plany dalszej eksploatacji. Cieszę się, że „Legendy Warszawskie” będą prezentowane na deskach  warszawskiego Teatru Capitol.” - mówi reżyser przedstawienia: Wojciech Malajkat. „Legendy Warszawskie” to wspaniała propozycja nie tylko dla warszawiaków. Bajki, które zawarliśmy w tym przedstawieniu przedstawiają uniwersalne prawdy o tym, że zło, chciwość i  kłamstwo zawsze przegrają z uczciwością, dobrem i prawdą. W dzisiejszych czasach ten uniwersalny przekaz jest niezwykle ważny w edukacji naszych dzieci. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Teatru Capitol i przeniesienie się z nami w świat pięknych bajek z odważnymi bohaterami” - tak o spektaklu mówi producentka przedstawienia: Katarzyna Szubińska.

 

„Ogromnie się cieszę, że do naszego stałego repertuaru, skierowanego do młodego Widza, dołącza kolejna widowiskowa realizacja teatralna. „Legendy warszawskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata, to znakomita alternatywa dla tradycyjnej lekcji języka polskiego oraz możliwość na poznanie ciekawych ludowych podań, związanych z Warszawą. Jestem przekonana, że jest to również idealny pomysł na spędzenie rodzinnego przedpołudnia w Teatrze" - dodaje Anna Gornostaj, dyrektorka Teatru Capitol.


Spektakl rekomendowany dla Widzów od 8 roku życia.Comments


bottom of page